Miks vanaemal nii suured kõrvad on?


Miks vanaemal nii suured kõrvad on?

Miks vanaemal nii suured kõrvad on?

Elisa Raamat tuli välja Eestis uudse lahenduse, Iselugejaga, mis lubab e-raamatuid lisaks lugemisele ka kuulata. Meie idee mitmekesistas Elisa Raamatu kasutusvõimalusi. Kampaania eesmärk oli tõsta Elisa Raamatu tuntust ligi 40% võrra ja äpi allalaadimist kampaaniaperioodil ligi 7 korda. Kampaania loovlahenduse autor on DDB Eesti.
Loo rääkimiseks laiale sihtrühmale valisime kanaliteks televisioon ja välimeedia Tallinnas ning Tartus. Välimeedia erilahendusena kasutati interaktiivset bussipeatust Tallinnas, kus sai läbi integreeritud puutetundliku ekraani sarnaselt äpile valida raamatuvalikust endale meeldivaim teos. Lisaks sellele, et ekraanile ilmus lõik valitud raamatust, luges teksti ette ka Iselugeja.
Klipid raadiokanalites ja Spotifys, kus teenust tutvustasid kirjanikud, haakus hästi sõnumiga, et nüüd saab ka roolis raamatuid kuulata – kes siis paremini seda tutvustada osanuks, kui kirjamehed ise! Meediavalikus olid ka linnadevahelised bussid, et kõnetada inimesi just sel õigel hetkel, kui nad vaevlevad igavuses ja otsivad ajaveetmisvõimalust, ja hea katvusega online-kanalid, mille sõnum kutsus äpi allalaadimisele.
Elisa Raamatu äppi laeti alla planeeritust 159% rohkem – lepinguks vormistati neist lausa 13%. Elisa Raamatu tuntus ületas eesmärgi 5% võrra. 98% Elisa Raamatu kasutajatest olid kuldse häälega Iselugeja funktsionaalsusest pärast kampaania lõppu teadlikud. Uutest klientidest tervelt enam kui pooled tõid liitumise põhjuseks Iselugeja. Viiendik neist, kes Iselugejat proovisid, eelistavad seda nüüd tavalisele lugemisele. Kampaaniale järgneval kolmel kuul oli äpi allalaadimiste arv ligi 2 korda ja tasuliste liitumiste arv 3 korda tavapärasest kõrgem. Ka raamatute lugemise iidset kunsti on võimalik innoveerida – piisab vaid taibukast ideest, mis töötab!

Veel projekte